19 Meclis Üyesi Adayı İstifa Etti

  • PDF

 

CHP Sultangazi'de 19 Meclis Üyesi Adayı İstifa Etti

CHP Sultangazi İlçe Başkanlığında yaşanan liste krizi alevlenerek devam ediyor. İlçe başkanının kendi listesini genel merkeze kabul ettirememesinden sonra istifa etmesinin yankıları henüz devam ederken, bu akşamda ilçe merkezinde toplanan yaklaşık 19 meclis üyesi istifa ederek, YSK'ya verdikleri adaylık dilekçelerini geri çekeceklerini bildirdiler.

“İstifa edilenler yeniden listelere yazılmış”

Genel merkezde oluşturulan uzlaşma komitesinin tavrından dolayı istifa eden ilçe başkanı Ali Boztaş’ın kararını desteklemek ve listenin örgütün kanaatini yansıtmadığını gerekçe gösteren Hüseyin Kara listenin 6. Sırasında, Ergin Turan ise listenin 10. Sırasında bulunmasına rağmen istifa etmişlerdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ergin Turan: “Biz hiç kimsenin dolgu malzemesi değiliz. Yapılan liste örgütün kanaatini yansıtmadığı için ben ve Hüseyin Kara oluşturulan listeden istifa ettiğimizi uzlaşma komitesine bildirdik. Ancak daha sonra oluşturulan listede, bizimle dalga geçer gibi Hüseyin Kara’yı kontenjana beni de 30. Sıraya yazmışla. Biz partinin yayınladığı ve listelerle ilgili bütün yetkinin ilçe başkanlarına bırakıldığı genelgenin çiğnenmesini, ilçe başkanımızın etkisiz bırakılmasını ve yapılan listenin örgütün kanaatini yansıtmadığını gerekçe göstererek zaten istifa etmiştik.”

“Biz kimsenin dolgu malzemesi değiliz”

Daha sonra istifa edecek meclis üyesi adayları adına basın açıklamasını okuyan Hasan Erginyavuz, yapılan bu listelerle iktidar özleminin ertelendiğini ve örgütün iradesinin yok sayıldığını, kendilerinin birilerinin dolgu malzemesi olarak listelere yazıldığını ve bu durumun kabul edilmeyeceğini gerekçe göstererek toplu olarak istifa ettiklerini açıkladı.

İstifa edenler:

1.Ali Aksoy (27.sıra)

2.Hüseyin Kara (kontenjan 3.sıra)

3.Ali Şahin (31.sıra)

4.Ergin Turan (30.sıra)

5.Hasan Hüseyin Bal (37.sıra)

6.Orhan Oban (32.sıra)

7.Hasan Erginyavuz (23.sıra)

8.Mustafa Bedir (38.sıra)

9.Cemalettin Toprak

10.Ercan Oduncuoğlu (39.sıra)

11.Alev Keleş (24.sıra)

12.Hüseyin Seçik (35.sıra)

13.Mustafa Tiryakioğlu (25.sıra)

14.Ferit Aras (26. Sıra)

15.Nazan Vural (kontenjan 4.sıra)

16.Neslihan Dikici

17.Mithat Çelik  (40.sıra)

18.Kibar Arslan (22.sıra)

19.Cihan Bektaş (29. sıra)

“Önce İstifa Etti Sonra Vazgeçti”

Mazereti olduğu için ilçeye gelemediğini ve basın açıklamasına katılamadığını arkadaşlarına ileten ancak daha sonra, bir basın mensubuna telefonla ulaşan Hüseyin Seçik, istifa etmediğini açıklamış… Bu sebeple başlıkta kullandığımız: “CHP Sultangazi’de 19 Meclis Üyesi Adayı İstifa Etti” rakamı 18’e düşmüştür…

“Ortamı merak eden meclis üyesi Adayı”

İstifalar öncesi ilçede bulunan ancak basın açıklaması yapılmasına 10 dakika kala ilçeyi terk eden, Melül Kanat ise bir basın mensubunun kendisiyle temas kurması ve “siz de istifa edecekler arasında bulunmuyor muydunuz?” sorusuna, “Hayır ben sadece ortamı merak ettiğim için geldim” cevabı vermiştir…

kaynak\ ajansakademi

Son Güncelleme: Perşembe, 20 Şubat 2014 08:45

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile